Інструмент підтримки агронома у прийнятті ефективних рішень щодо системи захисту культур
 • Онлайн-інструмент зручний у використанні, розроблений провідними фахівцями.
 • Моделювання ризиків розвитку хвороб та шкідників на шести культурах використовуючи:
  1. метеорологічну інформацію,
  2. агротехнічну інформацію,
  3. біологічну інформацію,
  4. дані про конкретний сорт,
  5. рівень очікуваної врожайності.
 • Рекомендації щодо оптимальних доз та строків внесення ЗЗР, з урахуванням порогу шкодочинності та тривалості захисної дії препарату.
 • Можливість порівнювати та оцінювати ефективність дії препаратів «Байєр».
 • Прогнозування умов розвитку шкодочинних агентів на найближчі 3 дні, з можливістю самостійного коригування інформації щодо рівня опадів.
 • Система захисту інтегрована у моделі із розвитку шкідників та хвороб.
 • Не потребує наявності фізичної метеостанції.
 • Система відкалібрована та протестована в Україні.

У структурі виробничих витрат засоби захисту рослин посідають не останнє місце, і тому логічно було б забезпечити їхнє своєчасне застосування для отримання максимального ефекту на полях.
Кожен препарат має свої особливості: механізм дії, ефективність залежно від кліматичних умов, рекомендації до застосування. І тому під час застосування ЗЗР важливо чітко розуміти проти чого? Коли обробляти? Чим обробляти? У якій концентрації?

Ми пропонуємо

Інноваційний інструмент підтримки прийняття рішень за системою захисту рослин – «Байєр Фітосан монітор», що допоможе:

 • оптимізувати витрати й ефективність виробництва завдяки своєчасній обробці посівів та рекомендаціям, що базуються на фактичній інформації;
 • проводити фітосанітарний моніторинг територій землекористування господарства;
 • зменшити негативний вплив на навколишнє середовище та поліпшити безпечність харчових продуктів і якість урожаю;
 • отримувати своєчасні детальні консультації щодо застосування засобів захисту рослин;
 • поліпшення оперативного планування й підвищення ефективності використання техніки для захисту рослин;
 • підвищити ефективність бізнесу завдяки зниженню втрат продукції від шкодочинних об’єктів та оптимізувати витрати на захист рослин.

Механізм дії/Як це працює

За сприятливих умов для розвитку того чи іншого захворювання або шкідника, програма ставить низку контрольних запитань, у тому числі і щодо ступеня ураження рослин. Ця інформація, а також метеодані, обробляються моделями розвитку шкідників та хвороб, після чого буде запропоновано перелік препаратів та норми, які доцільно застосовувати у цій ситуації, а також – конкретне вікно для обприскування.

Як скористатися

Публічна версія доступна протягом сезону у розділі Агрорішень на цьому веб-сайті. Моделювання в ній базується виключно на метеоданих та даних про хворобу/шкідника.
Для переходу на публічну версію Байєр Фітосан монітор - натисніть тут.

bfm-map

Доступ на рівня поля надаватиметься у рамках участі у програмі лояльності «Байєр АгроАльянс». Такий доступ дозволяє враховувати при моделюванні ще й специфіку сорту культури, агротехнічну та біологічну інформацію, та, що наразі є унікальним для України, характеристику ЗЗР Байєр і їх вплив на шкодочинних агентів.
Наданий у 2017 році акаунт користувача діяв 31.12.2017 р. Щоб скористатися системою у 2018 році, потрібно подати заявку до 1 березня 2018 року.
Для авторизованого доступу до розширеної версії Байєр Фітосан монітор (для цього вам буде потрібен логін та пароль) - натисніть тут.

registration

Актуальна інформація надається протягом сезону.

Відгуки

Андрій Іванович Ковальчук, директор ТОВ «ОЛЬГА», Вінницька область

Які особливості захисту пшениці озимої у Вашому регіоні?
- Дехто в нашому регіоні, вирощуючи високо інтенсивні пшениці, ігнорує четверту фунгіцидну обробку, як результат вкінці вегетації пшениця «згорає» від піренофорозу. Причина - нестійкість сортів до колосових хвороб. Вирощують німецьку селекцію, а використовують старі підходи. Інтенсивні сорти потребують інтенсивного захисту. Зазвичай на пшениці ми робимо чотири фунгіцидні обприскування з інтервалом у 20 днів починаючи з кінця кущення, проте бувають виключення.
У 2017 році Ви використовували систему на полях господарства. Які загальні враження?
- Система дозволяє не тільки покладатися на власні відчуття, а й мати обрахунки, змодельовані враховуючи особливості поля та погоди. Система підтвердила мої припущення щодо оптимізації внесення (дня). Також завдяки змодельованій дії препаратів, я чітко бачу скільки можу розраховувати на захист продукту. Буває виходиш на поле – пшениця стоїть гарна, вирішуєш відкласти обробку на кілька днів. В результаті, бачиш як пшениця горить від піренофорозу. Була ситуація, коли тільки через зниження натури зерна, відбулася втрата урожайності на 15%. Зокрема натура замість 800-820, складала 700-710, що вплинуло на урожайність та валовий дохід господарства.


Відео інструкція по роботі з системою. Байєр Фітосан монітор. Блок 1.

Відео інструкція по роботі з системою. Байєр Фітосан монітор. Блок 2.


Copyright © Bayer AG