21 лютого, 2019

Фокс® – новий високоефективний фунгіцид для захисту соняшнику, сої та гороху від компанії «‎Байєр»

За останніх три роки площа посіву під соняшником зростала на 347 тис. га і в 2018 році становила 6,2 млн га. А площа, яку обробляли фунгіцидами, за ці три роки зросла на 2,2 млн га і становила 50% від усіх площ, зайнятих під соняшником (за даними звіту Kleffmann, August, 2018). При цьому значну частину цих площ обробляють лише один раз через брак технічних засобів у господарствах. Причиною різкого збільшення обробок фунгіцидами, в тому числі й у зоні Степу, стає поступове поширення хвороб внаслідок порушення сівозміни та спільних рослин-господарів (ріпак, соя). Схожа ситуація з розвитком хвороб спостерігається і в посівах сої та гороху. За таких умов зростає потреба в фунгіцидах із пролонгованою дією, які б захищали від широкого спектру хвороб. Саме такі властивості має новий фунгіцид Фокс® від «Байєр».

Фокс® – двокомпонентний фунгіцид з діючими речовинами трифлоксістробін, 150 г/л, що відноситься до класу стробілурінів, та протіоконазол, 175 г/л, із класу триазолінтіонів.

Основними перевагами фунгіциду Фокс® є те, що трифлоксістробін – уже відома діюча речовина, яка контролює широкий спектр хвороб завдяки мезостемній дії та тривалому захисному ефекту оброблених частин рослин, а газова фаза продукту забезпечує додаткову профілактику захворювань необроблених частин рослин. Трифлоксістробін, потрапляючи на поверхню листка, утворює там депо, яке частково проникає під восковий шар і надійно утримується там, поступово вивільняючись та проникаючи всередину, відтак має пролонговану захисну дію.

Протіоконазол найкращий у своєму класі щодо впливу на широкий спектр хвороб із вираженою системною дією, а висока концентрація його в продукті забезпечує тривалий захист як оброблених тканин рослини, так і молодого приросту. Трифлоксістробін вкриває листкову поверхню та запобігає проникненню патогенів до неї, а протіоконазол, який швидко проникає у клітини рослин, блокує розвиток міцелію та проникнення гаусторій. Фокс® затримує старіння рослини шляхом впливу на баланс гормонів, поліпшує фотосинтез і оптимізує азотний обмін у рослині, завдяки чому збільшується виповненість насіння й маса тисячі насінин. Ці дві діючі речовини доповнюють одна одну, утворюючи відмінний тандем. Механізм дії описаних діючих речовин ви можете наглядно побачити у відео - https://youtu.be/HQbh_ujZ_Yg. Досліди, проведені на АгроАренах «Центр» та «Південь» компанії «Байєр» впродовж 2016–2018 років, підтверджують високу ефективність Фокс® проти таких хвороб, як фомоз, фомопсис, альтернаріоз, склеротиніоз, септоріоз, іржа та інші. З частини зведеного аналізу дослідів бачимо (табл. 1), що за внесення фунгіциду Фокс® на соняшнику в фазі утворення зірочки ефективність проти фомозу становила 98% на 21 день після внесення і залишалася на високому рівні аж до 37 дня (90–93%). Схожа ситуація спостерігалася і щодо септоріозу з альтернаріо- зом, ефективність проти яких на 14 день становила 96–99%, а на 28 день була аналогічною. Що ж до норми внесення, то тут чітко простежується залежність: чим вона вища, тим довший захисний період. У дослідах ефективність фунгіциду Фокс® порівнювалася з п’ятьма найбільш популярними на ринку фунгіцидами, які були слабшими щодо впливу на ту чи іншу хворобу, а на тих хворобах, де їх ефективність була високою, за обліків на 28 чи 37 день вона значно зменшувалась.

Таблиця 1. Ефективність застосування фунгіцидів на соняшнику за внесення у фазі 10–12 листків

Оскільки період вегетації соняшнику довгий, пролонгація дії фунгіциду Фокс® матиме важливе значення, особливо за однора- зового внесення фунгіцидів на соняшнику. Слід зазначити, що погодні умови впродовж проведення дослідів не сприяли значному поширенню хвороб (рис. 1). Тобто в роки епіфітотію ми будемо мати ще коротший період захисної дії більшості фунгіцидів на ринку порівняно з фунгіцидом Фокс®.

Рис. 1. Ефективність захисту соняшнику фунгіцидом Фокс® з нормою 0,6 л/га за внесення в фазі BBCH-30. Зліва – оброблені рослини, справа – без обробки

Висновок із проведених дослідів щодо ефективності Фокс® проти різних хвороб подано в рис. 2. Із діаграми бачимо, що єдиною хворобою, щодо якої Фокс® спричиняє середню ефективність, є сіра гниль, тому за умов сильного поширення цієї хвороби в фазі цвітіння варто застосовувати фунгіцид Пропульс® із нормою внесення 0,8–1,0 л/га.

Рис. 2. Ефективність фунгіциду Фокс® 0,6 л/га проти хвороб соняшнику

Високу ефективність Фокс® продемонстрував і в 6 дослідах, проведених у Словаччині та Чеській Республіці. Тут за внесеня Фокс® з нормою 0,5 л/га у фазу цвітіння соняшнику урожайність зростала на 4,4 ц/га, а олійність збільшилась на 5%.

Якщо ж говорити про захист фунгіцидом Фокс® сої, то на сьогодні це засіб №1 в системах захисту, які застосовуються у Бразилії. Теплі та вологі умови цієї країни помітно сприяють поширенню хвороб, тому комбінація потужного фунгіцидного захисту з пролонгованою дією робить Фокс® дуже популярним в цій країні. Ефективність проти хвороб сої фунгіциду Фокс® можна простежити на рис. 3.

Рис. 3. Ефективність фунгіциду Фокс 0,6 л/га проти хвороб сої

Команда «Байєр» бажає вам успіхів у новому сезоні та досягнення нових висот щодо урожайності та рентабельності з нашими продуктами.

Copyright © Bayer AG