24 лютого, 2020

«Транс Інвест Агро» - 60% використовуваних ЗЗР – від Bayer

У 2018 році 16 т/га кукурудзи при вологості зерна 20-24% - ТОВ «Транс Інвест Агро» були першими серед сусідів, які отримали такий показник на слабо кислих і кислих, суглинистих і піщаних ґрунтах Галичини. Та й, у цілому, фахівці господарства намагаються отримати тут урожайність основних культур на рівні не нижчому за середні показники по Україні.
trans-investДивіться відео-обзор про «Транс Інвест Агро» за цим посиланням: https://youtu.be/h4cXWGUT9XI

«Транс Інвест Агро» базується на півдні Львівщини, у Стрийському районі. Компанія була започаткована 2013 року й на сьогодні має в своєму земельному банку 7000 га, які обробляє за традиційною технологією: раз у 2-3 роки проводиться оранка, а в проміжний час – дискування. За рік тут випадає 650 – 750 мм опадів, які останні кілька років розподіляються дуже нерівномірно. Так, наприклад, поточного року 360 мм випало у травні, а пізніше спостерігалась кількамісячна посуха. «Транс Інвест Агро» займається виключно рослинництвом і спеціалізується на вирощуванні озимої пшениці (в структурі посівів у середньому виділяється 2,5 тис. га), озимого ріпаку (2 тис. га), сої (1 тис. га), соняшнику (1 тис. га) та кукурудзи (1 тис. га).

Гербіцидний щит для кукурудзи

«Кукурудзу ми ввели у нашу сівозміну два роки тому, - розповідає головний агроном «Транс Інвест Агро» Степан Селеган. – Тоді на більшості полів попередником кукурудзи був соняшник, у тому числі, під технології Clearfield® та Express Sun®. Тож падалиця могла стати основною проблемою».

У пошуках дієвих рішень фахівці господарства звернули увагу на препарат Аденго® (д.р ізоксафлютол, 225 г/л + тієнкарбазон-метил, 90 г/л + ципросульфамід, 150 г/л) – досходовий та ранньопіслясходовий гербіцид системної дії, який спеціалізується на контролі широколистяних бур'янів, а також низки злакових.

«У той час Аденго® з-поміж інших привабив м'якою дією на кукурудзу, а також великим вікном застосування: якщо погодні умови не дали змоги внести препарат одразу за сівалкою, то можна зробити це до 2-ох листочків культури, - звертає увагу Степан Селеган. – У нормі 0,3 л/га Аденго® частково стримав першу хвилю падалиці соняшнику, а також дуже добре контролював широколистяні бур'яни. Крім того, навіть цьогоріч, коли випало 360 мм опадів, він не промився у нижні шари – сходи кукурудзи не були пригнічені, а дію препарату не було втрачено».

Другу хвилю соняшникової падалиці на полях «Транс Інвест Агро» контролював Лаудіс® (д.р. темботріон 200 г/кг + антидот ізоксадіфен 100 г/кг) - гербіцид системної дії, що знищує падалицю соняшнику та ріпаку, в тому числі стійку до гербіцидів групи імідазолінонів, а також контролює суттєву кількість широколистяних (особливо добре проти амброзії, лободи, щириці) і злакових бур'янів.

«Лаудіс® в нормі 0,4 – 0,5 кг/га з прилипачем Меро® (д.р. ріпаково-метиловий ефір 810 г/л – ред.) в нормі 1,5 л/га ми забирали другу хвилю падалиці соняшнику, - каже Степан Селеган. – Він також має дуже добре вікно застосування: 2-8 листочків, працює і по перерослому соняшнику, а також є дуже м'яким до кукурудзи. В цілому, Аденго® та Лаудіс® забезпечили в нас повний контроль бур'янів впродовж всієї вегетації».

Гербіциди Bayer посприяли тому, що більшість гібридів кукурудзи у підприємстві минулого року сформували близько 15 т/га. Винятком стали два продукти під брендом Dekalb®.

«Минулого року нам дуже сподобались гібриди ДКС 3441 (ФАО 220 – ред.) та ДКС 3795 Max Yield (ФАО 250 – ред.), - відзначає головний агроном «Транс Інвест Агро». – Вони високоврожайні та мають дуже добру вологовіддачу: якщо інші гібриди сформували минулого року близько 15 т/га при вологості 28-30%, то гібриди ДКС – 16,5 т/га при вологості 20-24%. До цього часу таких результатів тут ніхто не отримував».

На захисті від нових викликів

Соя, соняшник і озимий ріпак також демонструють непогану, як для виробничих умов, урожайність, за результатами минулого року: 3 - 3,5 т/га, 2,5 - 3 т/га та 3,5 - 4 т/га відповідно. Та ці результати могли б бути десь на 1/5 меншими, якби проблема, що з'явилась на полях «Транс Інвест Агро» 4 роки тому, набула широкого поширення.

«Склеротинія – найбільша проблема останніх років, - зазначає Степан Селеган. – Вперше вона проявилась на сої: посіяли насіння, заражене патогеном, і пішла зараженість, а потім вона з'явилась і на соняшнику. За нашими підрахунками, без фунгіцидної обробки склеротиніоз забирає до 15-20% врожайності сої, і до 20% соняшнику. Тому в той час ми випробували багато варіантів боротьби із білою гниллю, зокрема 3 роки тому вперше застосували Пропульс®».

Пропульс® (д.р. флуопірам, 125 г/л + протіоконазол, 125 г/л) – системно-трансламінарний фунгіцид, який у посівах соняшнику, сої, озимого ріпаку та картоплі знищує збудників альтернаріозу, борошнистої роси, іржі, сірої гнилі, склеротиніозу, фомозу, фомопсису, церкоспорозу та циліндроспоріозу.

«Схеми боротьби із патогеном, що ми випробовували, знімали питання десь на 50%, Пропульс® вирішує проблему на 90%, - зазначає головний агроном «Транс Інвест Агро». - Він практично закрив питання склеротинії на сої та соняшнику. Тому останні 2 роки всі посіви цих культур ми обробляємо фунгіцидом Пропульс®. На ріпаку хвороба ще не проявилась, але, щоб не пропустити зараження, вносимо препарат профілактично. Норма внесення в середньому становить 0,9 л/га в залежності від культури та погодних умов».

Навесні, після відновлення вегетації, посіви озимого ріпаку обробляються фунгіцидом Фолікур® (д.р тебуконазол, 250 г/л), який захищає олійну культуру від альтернаріозу та циліндроспоріозу, а також сприяє інтенсивному галуженню ріпаку.

Озима пшениця в «Транс Інвест Агро», в середньому формує 6-7 т/га. При отриманні цього результату свій внесок робить і препарат Фалькон® (д.р. тебуконазол, 167 г/л + триадименол, 43 г/л + спіроксамін, 250 г/л) – системний фунгіцид, який у посівах озимої пшениці знищує збудників борошнистої роси, септоріозу, бурої іржі та фузаріозу листя.

«Вносимо Фалькон® восени у нормі 0,5 л/га проти септоріозу та борошнистої роси, - каже Степан Селеган. - Ми намагаємось робити ранні посіви озимої пшениці, останні кілька років осінь тепла і суха, тож пшениця входить у зиму розкущена. На таких посівах вносимо Фалькон® профілактично. Препарат дуже добре себе показав: навесні бачимо кращу перезимівлю й менше фітосанітарне навантаження на рослини».

А на найбільш вразливих етапах росту озиму пшеницю захищає протруйник Сценік® (д.р. флуоксастробін 37,5 г/л, протіоконазол 37,5 г/л, тебуконазол 5,0 г/л), який в нормі 1,3 – 1,6 л/т упродовж тривалого періоду забезпечує захист від снігової плісняви, комплексу кореневих гнилей, сажкових хвороб, снігової плісняви насіння та септоріозу сходів, а, крім того, має рістстимулюючу дію.

Контролюючи шкідників

Інсектициди Bayer у «Транс Інвест Агро» застосовують у технології вирощування озимого ріпаку. Зі слів головного агронома підприємства, до цвітіння вносять контактно-системний інсектицид Коннект® (д.р. імідаклоприд, 100 г/л + бета-цифлутрин, 12,5 г/л в нормі 0,4 л/га) для боротьби з прихованохоботниками та квікоїдами, а після – системний інсектицид Біскайя® (д.р тіаклоприд — 240 г/л), який знищує стручкового прихованохоботника та квіткоїда.

«Якщо є перенасиченість шкідниками – застосовуємо Біскайя® двічі по 0,3 л/га на початку та наприкінці цвітіння. Препарат безпечний для бджіл, принаймні в наших умовах ніколи проблем із бджолярами не було», - додає головний агроном господарства.

Місце у технології

«Bayer виготовляє хороші препарати, - резюмує Степан Селеган, - Співвідношення «ціна-якість» цілком виправдне - частка їхніх препаратів у загальній структурі ЗЗР, що ми використовуємо, становить до 60%».

Саме тому поруч із перевіреними продуктами, «Транс Інвест Агро» випробовує і нові рішення Bayer. «Цьогоріч на Байєр АгроАрені вперше побачили гербіцид Чеккер® Xtend (д.р амідосульфурон, 40 г/кг + дифлюфенікан, 240 г/кг+ йодосульфурон, 10 г/кг + антидот мефенпір-діетил, 100 г/кг – ред.), який хочемо спробувати з осені внести на посівах озимої пшениці, - відзначає головний агроном «Транс Інвест Агро». – Він цікавий тим, що забирає основну проблему – падалицю озимого ріпаку, зокрема системи Clearfield®, а також здатністю відновлювати ґрунтову дію навесні, що дає змогу втримати першу хвилю бур'янів».

Copyright © Bayer AG