8 вересня, 2017

Falling Walls Lab Kyiv: за 3 хвилини до Берліна

Третя наукова конференція для молодих вчених та стартаперів
Falling Walls Lab Kyiv7 вересня в Klitschko Expo відбулася прес-конференція з нагоди презентації третьої наукової конференції для молодих вчених та стартаперів Falling Walls Lab Kyiv 2017. Спікери порушили широке коло питань – від можливостей для українських новаторів на міжнародному ринку технологій до лайфхаків з перемоги у пітчах.

Цього року Falling Walls Lab Kyiv 2017 відбудеться 30 вересня. Молоді вчені, стартапери та винахідники мають можливість представити свій проект і подати заявку на участь до 10 вересня.

Віталій Кличко, засновник Klitschko Foundation, розповів про тенденції проекту в Україні: “Поки ми будемо чекати, коли побудують інноваційні парки при університетах і наукових інститутах, ідеї застаріють. І, звичайно, найактивніші шукають і знаходять можливості для реалізації, в Україні або за кордоном. Більше того, за ними "полюють" провідні університети та компанії з усього світу. І хто вміє презентувати проект, знає іноземні мови, перш за все англійську, обов'язково знайде засоби, щоб втілити свою ідею в життя і змінити світ.”

Ми в SoftServe раді долучитися до Falling Walls Lab Kyiv вже втретє, оскільки вважаємо, що саме розвиток винахідництва, підприємництва та індустрії знань загалом може перетворити Україну на потужний ІТ-осередок Європи, – коментує Олексій Меркулов, VP Client Success у SoftServe. – Об’єднуючи зусилля на подібних заходах з громадськими організаціями, провідними технологічними компаніями України, ми разом формуємо середовище зовсім іншого рівня, з якого молоді генії зможуть черпати натхнення, обмінюватися досвідом, отримувати цінні поради чи допомогу. А застосування нових винаходів та інноваційних розробок, які народжуються у такій співпраці, допоможе якісно змінювати не лише економіку країни, але й життя, безпеку та комфорт мільйонів людей в країні та за її межами.

“За шість місяців, протягом яких я працюю в Україні, маю відзначити високий потенціал української молоді. Якби одного разу молодий науковець не представив свого проекту і не знайшов підтримки, ми б не змогли розробити високотехнологічне рішення, не було б інновацій. Сьогодні вони презентують ідею – завтра стають співробітниками наших лабораторій. Саме тому ми раді вдруге підтримати конференцію Falling Walls Lab Kyiv.” – поділився враженнями Ів Піке, керівник агропідрозділу Bayer в Україні та країнах СНД.

Альона Калібаба, Country Ambassador в SeedStars та керівник Chasopys Creative Family, розповіла про переваги для українських проектів на міжнародних конкурсах, серед яких мінімальні ризики для досліджень розвитку та масштабування проекту, можливість презентації та масштабування компанії, пошук інвестора та партнерів. “Міжнародні програми і конференції вкрай важливі для укріплення української підприємницької культури вдома, саме тому ми розвиваємо SeedStars в Україні.”

“На нашу думку, місією прогресивних та високотехнологічних компаній в Україні є інвестування у професійний розвиток нового покоління. EPAM Systems проводить в Україні проекти для студентів та школярів, які хочуть у майбутньому працювати у сфері ІТ. Через надання знань, практичних навичок й, головне, можливостей просувати нашу країну на висококонкурентному міжнародному ринку.” - висловив позицію компанії Юрій Антонюк, віце-президент EPAM Україна.

Під час заходу гості поспілкувалися з українськими винахідниками та вченими, які представлятимуть свої проекти на Falling Walls Lab Kyiv 2017. Серед них – мініатюрний пристрій для контролю здоров’я серця Cardiomo, технологія очищення стічних вод і перетворення їх у біопаливо та проект Sincere Tech – портативні датчики, які за допомогою штучного інтелекту аналізують біомедичні показники людей.

Інформаційна довідка

Falling Walls Lab - всесвітня наукова конференція у форматі талант-шоу, новий формат акумулювання прогресивних наукових концепцій, відкриттів та бізнес-ідей для молодих дослідників і винахідників. Конференція Falling Walls заснована 9 листопада 2009 року на честь 20-ї річниці падіння Берлінської стіни та проходить під гаслом «Яка стіна впаде наступною?».

Протягом року регіональні конференції-лабораторії проходять у 50 містах світу, переможці яких представляють свої проекти у Берліні. На фінальній конференції власники кращих ідей знаходять серед відомих учених, політиків і бізнесменів своїх менторів та спонсорів.

Формат конференції такий: у кожного з учасників є три хвилини й три слайди презентації для того, щоб представити свій проект або ідею перед членами журі та глядачами.

Цього року втретє Klitschko Foundation організовує Falling Walls Lab Kyiv за підтримки міжнародних та вітчизняних компаній: EPAM, SoftServe, Bayer.

Klitschko Foundation – всеукраїнська благодійна організація, яку у серпні 2003р. заснували брати Клички. За 15 років Фонд реалізував низку соціальних проектів у сфері спорту, науки та освіти, що популяризують постійний розвиток особистості, заняття спортом і відповідальність місцевих громад. Місія Klitschko Foundation - створити належні умови для розвитку молодої генерації українців, які беруть активну участь у прийнятті рішень і усвідомлюють себе рушійною силою змін у суспільстві. 

Партнери конференції

EPAM Systems - провідний глобальний постачальник послуг з розробки цифрових платформ та програмного забезпечення. Компанію засновано у 1993 році. У 2017 році увійшла до щорічного світового списку Forbes 25 «Найдинамічніші публічні технологічні компанії». EPAM Systems приділяє значну увагу розвитку професіоналів майбутнього. Зокрема в Україні проводяться освітні проекти для молодих фахівців, студентів та школярів.

Bayer - це міжнародна інноваційна компанія з давньою традицією дослідницьких розробок в галузі наук про життя, а саме - охорони здоров'я та сільського господарства, заснована у 1863 у Німеччині. На сьогоднішній день, концерн «Байєр» представляє понад 300 компаній у всіх країнах світу.

SoftServe – найбільша глобальна ІТ-компанія з українським корінням, що працює у сфері розробки програмного забезпечення та надання консультаційних послуг. В компанії працює понад 4500 працівників, розробницькі офіси розташовані у Львові, Києві, Дніпрі, Харкові, Рівному, Івано-Франківську, Чернівцях, Софії (Болгарія) та Вроцлаві (Польща). Головний європейський офіс компанії розташований у Львові, головний американський офіс компанії знаходиться у Остіні (Техас, США). Низка бізнес-представництв розміщена у США та країнах Західної Європи. Загалом бізнес-представництва SoftServe працюють у 29 містах у 9 країнах світу.

Seedstars – це швейцарський конкурс стартапів, який відбувається на ринках, що розвиваються. В рамках конкурсу проходять 80 місцевих конференцій по всьому світу, де визначаються найкращі стартапи на початковому етапі розробки. Фінал конкурсу проходить у Швейцарії, де збираються фіналісти локальних конференцій, щоб поборотися за головний приз – інвестиції до 1 000 000 доларів та призи від партнерів.Copyright © Bayer AG