4 червня, 2018

Компанія «Байєр» 7 червня планує завершити придбання компанії «Монсанто»

image
  • Найбільша транзакція з придбання в історії компанії подвоїть обсяг сільськогосподарського бізнесу
  • Потужна рушійна сила впровадження інновацій в сільському господарстві з орієнтовними інвестиціями у дослідження і розробки на рівні 2,4 млрд євро в 2017 році
  • Очікується, що ця транзакція забезпечить значні економічні переваги
  • Компанія «Байєр» посилює свої зобов’язання щодо принципів сталого розвитку і залучення різних сторін до своєї діяльності

Леверкузен, 4 червня, 2018 - Компанія «Байєр» планує завершити транзакцію з придбання компанії «Монсанто» 7 червня після отримання всіх необхідних дозволів від регуляторних органів. «Придбання Monsanto є стратегічною віхою в зміцненні нашого портфоліо провідних бізнесів у галузі охорони здоров'я та харчових продуктів. Ми подвоїмо обсяг нашого сільськогосподарського бізнесу і створимо потужну рушійна силу для впровадження інновацій в сільському господарстві, що забезпечить кращі умови для обслуговування наших клієнтів і реалізації потенціалу довгострокового зростання в цьому секторі», - зазначив Вернер Бауманн, голова правління Bayer AG.

Компанія «Байєр» оголосила про свій намір придбати компанію «Монсанто» в травні 2016 року і підписала у вересні 2016 року угоду з американською компанією, зазначивши вартість однієї акції на рівні 128 доларів США. На сьогоднішній день це відповідає загальній вартості близько 63 мільярдів доларів США з урахуванням заборгованості Monsanto станом на 28 лютого 2018 року. В зв'язку з комплексним процесом затвердження транзакції з боку регуляторних органів, Bayer погодився на відокремлення компаній, які в 2017 році отримали 2,2 млрд. Євро доходів від продажів за сукупну базову вартість придбання 7,6 млрд. Євро. Включаючи Monsanto і беручи до уваги активи, що вибувають, підрозділи охорони здоров'я та сільського господарства могли б стати приблизно рівними за обсягами в 2017 році, при цьому загальний орієнтовний обсяг продажів склав близько 45 мільярдів євро, в тому числі обсяг продажів Crop Science, на рівні приблизно 20 мільярдів євро. У 2017 році в обох компаніях працювали приблизно 115 000 чоловік, з урахуванням процесу відчуження активів.

Передбачається, що угода буде економічно вигідною для компанії. «Байєр» очікує позитивного внеску в основний прибуток на акцію, починаючи з 2019 року. З 2021 року цей внесок буде виражений двозначним показником у відсотках. Крім того, компанія «Байєр», беручи до уваги бізнеси, що продаються, очікує зростання синергії для забезпечення щорічних внесків на рівні 1,2 млрд. доларів США до EBITDA до окремих статей станом на 2022 рік.

Щоб придбати «Монсанто», «Байєр» забезпечив початкове фінансування на рівні 57 мільярдів доларів США. Як було оголошено у вересні 2016 року, таке рефінансування складалося з комбінації транзакцій з фінансування за рахунок власних коштів та запозичень, деякі з яких вже було завершено. Заключним заходом з фінансування за рахунок власних коштів стане випуск прав на придбання нових акцій, про що було оголошено вчора.

7 червня компанія «Байєр» стане єдиним акціонером «Монсанто». Згідно з наданим дозволом Міністерства юстиції Сполучених Штатів, об’єднання «Монсанто» з «Байєр» може відбутися відразу ж після завершення продажів активів компанії BASF. Очікується, що це станеться приблизно через два місяці. «Ми ретельно готувалися до майбутньої інтеграції протягом останніх двох років. Наш великий досвід інтеграції з іншими великими компаніями довів, що ми можемо і будемо успішною компанією», - зазначив п. Бауманн.

Компанія залишає за собою назву «Bayer». Назва «Monsanto» більше не буде використовуватися. Придбані продукти збережуть свої торгові марки і ввійдуть у портфоліо Bayer.

Максимальна пропозиція інноваційних технологій і рішень

«Інновації життєво важливі для забезпечення сталого зростання виробництва здорових, безпечних і доступних продуктів харчування для населення планети, чия кількість постійно зростає. Об’єднання цих двох компаній дозволить нам швидше впроваджувати інноваційні технології і забезпечувати фермерів по всьому світу рішеннями, які відповідатимуть їх потребам, - відзначив Ліам Кондон, член правління Bayer і президент підрозділу Crop Science, - рухаючись вперед, наші команди в лабораторіях і на полях зможуть застосовувати більш комплексні підходи до інновацій, оскільки ми зможемо вирішувати складні задачі, з якими ми стикаємося в сільському господарстві».

Включаючи Monsanto і беручи до уваги відчужені активи, загальна сума інвестицій у у дослідження і розробки компанії «Байєр» у 2017 році складе приблизно 5,7 млрд. євро. З них 2,4 млрд. євро орієнтовно буде використано в об'єднаному сільськогосподарському бізнесі.

Посилення своїх зобов’язань щодо сталого розвитку та відповідальності

Компанія «Байєр» повністю усвідомлює зростання своєї відповідальності, що пов’язано зі зміцненням лідерської позиції в сільськогосподарській галузі. Компанія буде і надалі посилювати свої зобов'язання в сфері сталого розвитку. Як провідна компанія галузі, «Байєр» підтверджує свої зобов’язання з дотримання найвищих стандартів етики та відповідальності, сприяння кращому доступу до лікарських засобів і продуктів харчування, а також подальшого зниження впливу на навколишнє середовище. «Ми будемо виявляти таку ж суворість до досягнення наших цілей зі сталого розвитку, як і до наших фінансових цілей», - підкреслив п. Бауманн.

«Байєр» також прагне до подальшого залучення різних сторін. П. Бауманн зазначив: «Ми прагнемо поглибити наш діалог з суспільством. Ми будемо прислухатися до наших критиків і працювати разом з іншими сторонами там, де у нас виникнуть спільні інтереси. Сільське господарство - це дуже важлива сфера, щоб дозволити ідеологічним розбіжностям зупинити рух вперед. Ми повинні обговорювати питання один з одним. Нам потрібно слухати один одного. Це єдиний спосіб побудувати мости між нами».

Контакти для медіа:
Тетяна Мозгова, +38044 220-33-00
Email: communication.ukraine@bayer.com

Bayer – це міжнародна компанія, яка проводить експертизу в сфері природничих наук: охорони здоров'я та сільського господарства. Продукти й послуги компанії спрямовані на благо людей і покращення якості їхнього життя. Водночас компанія створює цінність завдяки впровадженню інновацій, економічному зростанню та високій прибутковості. «Байєр» дотримується принципів сталого розвитку й позиціонує себе як соціально та етично відповідальна компанія. У 2017 фінансовому році група компаній «Байєр» налічувала близько 99 800 працівників, а обсяг продажів становив 35 млрд. євро. Сума капітальних витрат за рік сягнула 2,4 млрд. євро, витрати на дослідження та розробки – 4,5 млрд. євро. Детальніше: www.bayer.com.

Прогностичні заяви
Деякі заяви, що містяться в цьому повідомленні, можуть являти собою «прогнозовані заяви». Фактичні результати можуть істотно відрізнятися від прогнозованих або передбачуваних в прогнозних заявах. Фактори, які можуть істотно вплинути на фактичні результати, включають наступне: ризик того, що сторони не зможуть досягти очікуваного синергетичного ефекту і ефективності роботи при злитті в очікувані терміни (або взагалі) і успішно інтегрувати компанію Monsanto Company («Monsanto») в операції Bayer Aktiengesellschaft («Байєр»); така інтеграція може бути складніше трудомісткою або дорогою, ніж очікувалося; доходи після транзакції можуть бути нижчими за очікувані; експлуатаційні витрати, втрати клієнтів і зрив бізнесу (включаючи труднощі в підтримці відносин з співробітниками, споживачами, клієнтами або постачальниками) можуть бути більш значними або більш значними, ніж очікувалося після транзакції; утримання деяких ключових співробітників в Monsanto; здатність сторін виправдовувати очікування щодо обліку та податкового режиму злиття; вплив рефінансування кредитів, взятих для угоди; вплив заборгованості Bayer в зв'язку з транзакцією і потенційний вплив на рейтинг заборгованості Bayer; наслідки об'єднання бізнесу Bayer і Monsanto, включаючи майбутнє фінансовий стан об'єднаної компанії, операційні результати, стратегію і плани; інші чинники, докладно описані в річному звіті Monsanto про форму 10-K, поданої до Комісії з цінних паперів і бірж США («SEC») за фінансовий рік, що закінчився 31 серпня 2017 року, і інші заявки Monsanto в SEC, які доступні за адресою www.sec.gov і на веб-сайті Monsanto за адресою: www.monsanto.com; та інші фактори, обговорювані в публічних звітах Bayer, які доступні на веб-сайті Bayer за адресою www.bayer.com. Bayer не бере на себе зобов'язання оновлювати інформацію в цьому повідомленні, за винятком випадків, передбачених законом. Вважається, що читачам не слід надмірно покладатися на ці прогнозовані заяви, які дійсні тільки на дату цього документа.


Copyright © Bayer AG