21 серпня, 2018

Після завершення дивестиції активів сільськогосподарського бізнесу BASF

«Байєр»: Виконано всі умови для початку інтеграції з «Монсанто»

Правові гарантії захисту від наслідків судового рішення, оголошеного в Каліфорнії
bayer-monsanato
Леверкузен, 16 серпня, 2018 - інтеграцію «Монсанто» до групи компаній Bayer Group можна бути розпочати після завершення виведення компанією «Байєр» певних активів сільськогосподарського бізнесу Crop Science, що повністю відійшли до компанії BASF цього четверга з обсягом продажів на загальну суму близько 2,2 мільярдів євро. Нагадаємо, що «Байєр» вже став одноосібним власником бізнесу «Монсанто» 7 червня 2018 року.

Однією з вимог Міністерства юстиції США було те, що «Байєр» і «Монсанто» залишаються різними компаніями та продовжують свою діяльність кожна окремо до моменту завершення дивестицій активів на користь BASF, і тепер нарешті це сталося.

Придбання «Монсанто» дає початок розвитку провідної сільськогосподарської компанії з високим рівнем інноваційного потенціалу, потужним портфоліо продукції та найвищими стандартами корпоративної етики. Як говорилося в попередніх заявах, «Байєр» очікує, що вже з початком 2019 року це придбання активів позитивно відіб’ється на чистому прибутку з основної діяльності в розрахунку на одну акцію, а починаючи з 2021 року процент прибутку буде вже позначатися двозначною цифрою. На 2022 рік від спільної діяльності планується щорічний приріст показника EBITDA у 1,2 мільярдів доларів (прибуток до процентних виплат, оподаткування і амортизаційних відрахувань), без обліку спеціальних витрат і надходжень. Більше того, компанія «Байєр» і надалі збільшуватиме свою відповідальність, пов’язану зі сталим розвитком і дбайливим використанням природних ресурсів.

Стосовно вердикту про шкоду гліфосату, винесеного в Каліфорнії 10 серпня 2018 року, компанія «Байєр» вважає, що судове рішення винесено всупереч вагомим науковим доказам, десяткам років реального світового досвіду та висновкам регуляторних державних інституцій з різних країн – усім цим свідченням, що підтверджують безпечність гліфосфату і те, що він не викликає захворювань на лімфому неходжкінського типу. Національні Інститути охорони здоров’я США (NIH) нещодавно підтвердили повторно, що гліфосат не призводить до онкологічних захворювань. Управління з охорони навколишнього середовища США (EPA), Європейське агентство з безпеки харчових продуктів (EFSA), Європейське агентство з хімічних речовин (ECHA) та інші регуляторні органи по всьому світу також надали висновки, що застосування гліфосфату є безпечним.

Судовий вердикт є лише першим кроком у цьому процесі, за ним ще подається клопотання, заявлене після закінчення розгляду в суді першої інстанції, а також це рішення підлягає оскарженню, оскільки компанія «Монсанто» заявила про подання апеляції. Оскільки розгляд цієї справи продовжуватиметься, компанія «Байєр» переконана, що врешті-решт суди визнають, що «Монсанто» і гліфосфат не причетні до відповідальності за хворобу позивача, містера Джонсона.

Через вищезазначені вимоги, виставлені Міністерством юстиції США, компанія «Байєр» не мала доступу до подробиць, що є внутрішньою інформацією «Монсанто». За таких умов, «Байєр» не має повноважень, які б дозволяли впливати на речі, пов’язані з діяльністю «Монсанто», і можливість активно коментувати ці питання, послуговуючись докладною інформацією, була надзвичайно обмеженою. Проте, на сьогоднішній день компанія «Байєр» також стає спроможною активно долучатися до зусиль сторони захисту в судових розглядах щодо гліфосфату, як і до будь-яких інших спорів юридичного характеру, наприклад потенційних заяв з вимогами компенсування шкоди, пов’язаної з гербіцидом дикамба.

Контакти для медіа:
Тетяна Мозгова, +38044 220-33-00
Email: communication.ukraine@bayer.com

Bayer – це міжнародна компанія, яка проводить експертизу в сфері природничих наук: охорони здоров'я та сільського господарства. Продукти й послуги компанії спрямовані на благо людей і покращення якості їхнього життя. Водночас компанія створює цінність завдяки впровадженню інновацій, економічному зростанню та високій прибутковості. «Байєр» дотримується принципів сталого розвитку й позиціонує себе як соціально та етично відповідальна компанія. У 2017 фінансовому році група компаній «Байєр» налічувала близько 99 800 працівників, а обсяг продажів становив 35 млрд. євро. Сума капітальних витрат за рік сягнула 2,4 млрд. євро, витрати на дослідження та розробки – 4,5 млрд. євро. Детальніше: www.bayer.com.

Прогностичні заяви
Даний випуск може містити орієнтовані на майбутнє тверджень, які ґрунтуються на актуальних припущеннях і прогнозах складених керівництвом компанії Bayer. Різноманітні відомі й невідомі ризики, непевність і решта факторів можуть призвести до матеріальних відмінностей між реальними майбутніми результатами, фінансовою ситуацією, розробками чи діяльністю компанії і наведеними тут оцінками. Ці фактори включають також обговорені фактори в публічних звітах компанії Bayer, які можна знайти на веб-сайті компанії: www.bayer.com. Компанія Bayer не має жодних зобов’язань щодо оновлення тверджень орієнтованих на майбутнє або ж їхнього узгодження з майбутніми заходами чи розробками.


Copyright © Bayer AG