21 липня, 2020

Врожай країни під захистом!

Шановні клієнти-партнери!
Хочемо поділитись з Вами інформацією стосовно впровадження технології по збереженню зернових культур за допомогою продуктів компанії BAYER К-Обіоль 25ЕС та К-Обіоль ULV6.

Це два інсектицидних засоби системної дії, які використовуються як для обробки зерна (прямий метод), так і для обробки складів і прискладських територій від амбарних шкідників. Данні засоби захисту широко застосовуються у всьому світі, у понад 60-ти країнах К-Обіоль має реєстрацію станом на сьогодні. Але для нашої країни питання доцільності застосування превентивної обробки зерна тільки починає бути актуальним. У зв’язки з цим компанія BAYER активно пропагує саме попередження розвитку амбарних шкідників у зерні, яке зберігається, тобто необхідно проводити обробку зерна при завантаженні на зберігання та обробку складських приміщень і прискладської території перед завантаженням врожаю. Ми це називаємо інтегрована система захисту від амбарних шкідників на виробництві.

 
Обидва продукти мають у своєму складі дельтаметрин — активний проти широкого ряду шкідників запасів. Також у склад обидвох формуляцій входить піпероніл бутоксид створений із сасафрасової олії, екстрагованої з кори бразильської пальми. Завдяки синергізму піпероніл бутоксиду, підсилюється активність діючої речовини, що важливо для уникнення розвитку резистентності шкідників до даного препарату. Крім того у склад К-Обіоль ULV6 входить розчинник на рослинній основі — ефір ріпакової олії, який забезпечує краще прилипання інсектициду до зерна і суттєво знижує запиленість під час роботи.

Для налагодження програми по захисту зерна від амбарних шкідників можливо обрати одну з двох наявних технологій обробки зерна у потоці:
- використання технології обробки зерна препаратом  К-Обіоль 25ЕС за допомогою аерозольного обладнання MFK-100L. Саме аерозольний генератор MFK-100L та його аналоги успішно використовуються у Європі для знезараження від шкідників зернових запасів, таких культур: пшениця, кукурудза, ячмінь, жито. Превентивна обробка зерна за допомогою аерозольного генератору MFK-100L та інсектициду К-Обіоль 25ЕС дозволяє значно знизити втрати при зберіганні зерна, тримати процес зберігання під контролем, а також має лікувальні властивості, адже в залежності від обраної концентрації робочого розчину власник маєте можливість захистити зерно строком від 6 до 12 місяців, та знизити ризики фінансових втрат;
- використання  насосу-дозатора GRUNDFOS DME 8-10, що дає можливість проводити обробку зерна більш точно та на швидкості руху зерна по конвеєру від 10 до 170 тон на годину. Завдяки застосуванню на цьому обладнанні дво-контурної форсунки досягається дрібно-дисперсна краплина з розміром до 10 мікрон. По одному контуру подається робочий розчин К-Обіолю ULV6, по іншому контуру подається стиснене повітря, за допомогою якого і досягається розбиття краплини робочого розчину разом з діючою речовиною до такої маленької за своїм діаметром фракції, яка у свою чергу дуже добре обгортає зерно з усіх боків при обробці.

Саме технологія превентивної обробки зерна за допомогою препаратів К-Обіоль 25ЕС та К-Обіоль ULV6  робить цей метод обробки унікальним за своєю суттю,  та робить його альтернативою фумігації. Крім того превентивний обробіток зерна дає можливість попередити розмноження шкідників та зменшити ризики втрати врожаю, саме на етапі підготовки до зберігання, та відвантаження на зберігання, тим часом як фумігація, яка добре розвинена в Україні, це боротьба зі шкідниками, які у зерні вже розмножились та нанесли втрати.

Об’єднуючим фактором для ефективної роботи технології для обох методів, як на базі машини для аерозольної обробки зерна - MFK-100L (К-Обіоль ЕС25) так і ультра-мало-дисперсної обробки за допомогою насоса дозатора DME-8-10 (К-Обіоль ULV6) є правильне розташування форсунки та калібрування обладнання.

Інформуємо Вас що у грудні 2019 та січні 2020 року була проведена презентація технології обробки зерна у потоці з встановленням насосу дозатора для нібулізації GRUNDFOS DME 8-10, який був змонтований на головці норії на підприємстві ТОВ «ЗЕРНОКОМПЛЕКС СИВАШ», смт. Вендичани. Для обробки використовувався продукт компанії BAYER К-Обіоль ULV6 - готова до застосування формуляція.  Після чого виконувались лабораторні дослідження обробленого зерна та протягом певного часу проводилась оцінка ефективності проведених робіт по показникам: точність дозування робочого розчину, точність дозування по діючій речовині, температура зерна та ступінь зараженості зерна шкідниками.

Підсумовуючи вище викладене у нашій статті хочемо наголосити, превентивний обробіток зерна перед зберіганням це майбутнє для українського ринку зберігання зерна. Саме проведення превентивних заходів з підготовки/обробки від шкідників складських приміщень, прискладської території та обробка зерна перед завантаженням на зберігання дає можливість контролювати необхідний період зерно та захистити його від шкідників. К-Обіоль дає можливість планувати та виконувати профілактику появи шкідників, що є його конкурентною перевагою перед фумігацією, яка у свою чергу допомагає долати лише проблему яка вже є.  Попередити проблему завжди дешевше ніж боротись з її наслідками та прямими збитками. Тому ми рекомендуємо до застосування перевірений часом та практикою продукти К-Обіоль 25 ЕС та К-Обіоль ULV6 саме як ефективні засоби захисту від шкідників запасів в рамках інтегрованої програми по захисту зерна від амбарних шкідників.

Copyright © Bayer AG