15 лютого, 2012

IFC, Райффайзен Банк Аваль та Bayer оголошують про початок нового етапу спільної програми кредитування агросектору України

Київ. 15 лютого. — IFC, член групи Всесвітнього банку, Райффайзен Банк Аваль та Bayer Ltd оголошують про початок нового етапу роботи в межах програми фінансування агросектору, мета якої – зробити придбання високоякісних засобів захисту рослин доступнішим для українських агровиробників. Про це учасники проекту повідомили під час прес-конференції, що відбулася сьогодні у м.Києві.

У рамках цієї програми, IFC та Райффайзен Банк Аваль структурували часткову кредитну гарантію на портфель Bayer із гарантованих векселів та гарантій аграріям. Іншими словами, Райффайзен Банк Аваль здійснює авалювання випущених агровиробниками векселів, які потім приймаються до оплати за продукцію компанії Bayer, одного із найбільших виробників продукції для захисту рослин.

По закінченню терміну дії векселя (як правило, 6-9 місяців), агровиробник сплачує його коштами, що надійшли від реалізації с/г продукції, вирощеної фактично в період дії векселя.

Для продавців агрохімії та дилерів Bayer ця програма також вигідна та захищає від ризику неплатежу при продажах із відстрочкою­­, оскільки авальований Райффайзен Банком Аваль вексель свідчить, що оплата за ним гарантована банком.

Дія програми, яка стартувала в минулому році, буде продовжена на новий сезон 2011-2012 років зі збільшенням терміну дії векселів.  Загальний обсяг програми – 140 млн дол. США.

«Наша робота в рамках перших пілотних проектів показала, що попит дуже великий. У новому сезоні ми готові розширювати програму та запропонувати виробникам довші терміни та привабливіші умови», — зазначив Олексій Мітягін, заступник генерального директора Bayer в Україні.

Артур Іліяв, заступник голови правління Райффайзен Банку Аваль додав: «Завдяки нашій спільній програмі, ми можемо запропонувати виробникам документарне фінансування без фізичного залучення ресурсів, що дозволяє здійснювати дану операцію за фіксованою ціною, яка в декілька разів нижча, ніж у класичного кредитування. А враховуючи, що векселя авалюються на строк 6-9 місяців, це дає можливість клієнтам не виводити кошти в несезонний період агровиробництва».

Руфат Алімарданов, голова регіонального представництва IFC в Україні та Білорусі, сказав: «Обмежений доступ до фінансування – одна з основних проблем, що стримують розвиток українського аграрного сектору. Ми сподіваємося, що наша співпраця з Райффайзен Банком Аваль та Bayer покаже й іншим українським банкам, що фінансування агросектору – привабливий бізнес, а це в результаті сприятиме збільшенню сільськогосподарського потенціалу України».

Як правило, засоби захисту росин необхідні на більш пізньому етапі посівної кампанії, коли у фермерів залишається недостатньо коштів для придбання такої продукції високої якості. Таким чином, доводиться купувати продукцію нижчої якості. Програма IFC, Райффайзен Банку Аваль та Bayer допомагає вирішити проблему.

Про IFC:

IFC, будучи членом Групи Всесвітнього банку, створює можливості виходу з бідності та покращення умов життя людей у всіх регіонах світу. Ми сприяємо стійкому економічному зростанню в країнах, що розвиваються, підтримуючи розвиток приватного сектору, мобілізуючи капітал для приватних компаній та надаючи консультаційні послуги і послуги  зниження ризиків компаніям та урядам. У період економічної невизначеності, обсяг нових інвестицій IFC за 2010 фінансовий рік зріс до рекордних 18 млрд дол. США.

Додаткова інформація: www.ifc.org

Про Райффайзен Банк Аваль:

АТ «Райффайзен Банк Аваль», засноване в березні 1992 року, – один із найбільших українських банків, займає лідируючі позиції на банківському ринку України за основними  фінансовими показниками. Банк залишається одним із лідерів за обсягом кредитів АПК. Цьому сприяє поєднання глибокого знання українського  ринку та досвіду групи Райффайзен Банк Інтернаціональ, яка більш ніж 125 років тому почала свою історію як кооперативне банківське об’єднання для підтримки фермерів та сільських жителів.

Додаткова інформація: www.aval.ua

Про Bayer:

Bayer – це міжнародний концерн, до основних сфер діяльності якого належать охорона здоров’я, захист рослин і виробництво високотехнологічних матеріалів. Продукти і послуги компанії створені на благо людей, для поліпшення якості їхнього життя. Bayer створює цінність за рахунок інновацій, зростання і вищої прибутковості.

Додаткова інформація: www.bayer.ua
Copyright © Bayer AG